Szkoła Główna Turystyki i Rekreacji

dlaczego warto u nas studiować ?

Wybierz studia w Szkole Głównej Turystyki i Rekreacji! To renomowana Uczelnia o ugruntowanej pozycji na rynku edukacyjnym, stworzona przez najlepszych ekspertów w Polsce. Ściśle współpracuje z firmami i wspiera biznesową przedsiębiorczość studentów, czym wyróżnia się na polskim rynku edukacyjnym.

W rankingu magazynu Wiadomości Turystyczne (maj 2016) Szkoła Główna Turystyki i Rekreacji zajęła 1. miejsce wśród uczelni niepublicznych kształcących na kierunkach turystycznych o profilu mieszanym, tj. akademicko-praktycznym.
W Rankingu Niepublicznych Uczelni Magisterskich magazynu „Perspektywy” (2016) SGTiR zajęła 22. lokatę. 

Kadrę naukowo-dydaktyczną Szkoły Głównej Turystyki i Rekreacji tworzą przede wszystkim praktycy, którzy chętnie dzielą się swoim doświadczeniem zdobytym w renomowanych firmach i instytucjach,w tym m.in.: dr. hab. Jolanta Żyśko – członek zarządu Europejskiego Stowarzyszenia Zarządzania Sportem oraz członek Grupy Ekspertów KE „Human Resources Development in Sport”, dr Krzysztof Celuch – współtwórca Międzynarodowego Stowarzyszenia Organizatorów Spotkań MPI, prof. dr hab. Aleksander Ronikier – b. wiceprezes PKOl, dr Kazimierz Waluch - b. ekspert Ministerstwa Rozwoju Regionalnego, dyrektor Instytutu Turystyki, dr Tomasz Dziedzic - członek Rady Nadzorczej PLL LOT SA, dr hab. Teresa Skalska - Prezes Stowarzyszenia na Rzecz Badania, Rozwoju i Promocji Turystyki, czy dr Piotr Dominik - Członek Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego i Stowarzyszenia Ekspertów Turystyki.

  • Na korytarzach usłyszysz niemal wszystkie języki świata.
  • Czekają na Ciebie zagraniczne staże i projekty edukacyjne m.in. w Niemczech, Hiszpanii czy Turcji.
  • Jeżeli chcesz, możesz wziąć udział w programie Erasmus, współrealizowanym z uniwersytetami z ponad 30 krajów.
  • Szkoła Główna Turystyki i Rekreacji organizuje dodatkowo International Week, podczas którego przez cały tydzień możesz brać udział w wykładach profesorów z zagranicy.
  • Szkoła Główna Turystyki i Rekreacji oferuje Ci udział w programach stypendialnych, praktykach zawodowych czy też projektach międzynarodowych.
  • W trakcie studiów weźmiesz udział w obozach szkoleniowych turystyki kwalifikowanej w ośrodku turystycznym „Mazur” nad jeziorem „Święcajty”.
  • Kompetencje zdobywane podczas studiów będziesz mógł wykorzystać w praktyce, uczestnicząc w międzynarodowych konferencjach organizowanych przez Koło Naukowe Turystyki.

Możliwości jest wiele, od stypendium socjalnego, przez stypendium rektora dla najlepszych studentów, zapomogę, stypendium specjalne dla osób niepełnosprawnych, aż po stypendium ministra za wybitne osiągnięcia. Więcej informacji TUTAJ

Do Twojej dyspozycji jest hala sportowa o powierzchni ponad 600 m2, przystosowana do gry w koszykówkę, siatkówkę, piłkę nożną halową, badmintona i aerobiku (z uwagi na znakomite nagłośnienie). W budynku uczelni znajduje się także nowoczesny, profesjonalny sprzęt, który pomoże Ci nie tylko nabrać kondycji fizycznej, ale również wymodelować sylwetkę. 

Na 25 tys. m2 są klimatyzowane wnętrza, aule na kilkaset osób, przestronne sale dydaktyczne, czytelnia, biblioteka, siłownia, hala sportowa oraz 2 restauracje serwujące dania i przekąski z różnych stron świata. W ciepłe dni możesz się zrelaksować na pełnym zieleni, przestronnym dziedzińcu wokół uczelni. Budynek jest także przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.
 

logo Vistula

Szkoła Główna

Turystyki i Rekreacji

ul. Stokłosy 3

02-787 Warszawa

tel. +48 22 45 72 300

fax +48 22 45 72 303

Przejdź do serwisów

Dołącz do nas

Bądź na bieżąco